آموزش

innerbanner

آموزش برنامه ریزی برای پروژه درب و پنجره UPVC

فیکس اوپن پروژه های درب و پنجره دوجداره زیادی را تکمیل کرده است. در اینجا آموزش هایی جهت کمک به شما ارائه شده است.

برنامه ریزی جهت نو کردن ؟ این نکات به عنوان راهنمایی است که از طریق آن در هر مرحله از پروژه به شما کمک شایانی خواهد شد. هر بخش آن شامل یک اینفوگرافیک قابل دانلود می باشد که براحتی بتوانیداز آن استفاده نمایید.


> سوالاتی که باید از خود بپرسید
  • انتخاب پیمانکار : سوالاتی که باید از پیمانکار بپرسید
  • چک لیست قبل از انجام پروژه
  • و در نهایت انجام پروژه


چه بخواهید درب ها و پنجره ها را تعویض کنید، یا اینکه خانه رویایی خود را بسازید، معمولا" انجام اولین قدم، سخت ترین کار می باشد. در اینجا ما 5 سوال ساده ای را که باید از خود قبل از شروع کار بپرسید را لیست کرده ایم.1- می خواهید خانه شما چه احساسی را منتقل کند؟
تعریف احساساتی را که می خواهید خانه شما به خودتان، خانواده و مهمانان شما منتقل کند، حائز اهمیت می باشد. به طور مثال اگر می خواهید خانه شما، احساس آرامش داشته باشد، باید از فرنیچری استفاده نمایید که بسیار نرم و حس لم دادن را تداعی کنند. اگر می خواهید خانه شما احساس مهمان نوازی را انتقال دهد، باید مطمئن شوید که از همه چیز به اندازه کافی و زیاد موجود باشد.مثلا" حوله اضافی، بالش اضافی و صندلی های زیاد. برای احساس مراقبت بیشتر در محل شما، می توانید از قفل های بیشتر در چند نقطه استفاده نمایید.

2- چگونه می خواهم در خانه خود، متفاوت زندگی کنم؟
به فراتر از طرح های متداول درب و پنجره بیاندیشید. یک پروژه نوسازی، فرصتی را برای طراحی مجدد به شما می دهد. جهت داشتن نور بیشتر و تهمیه بهتر، شما می توانید پنجره های فعلی را با درب و پنجره دوجداره upvc تعویض نمایید. یا اینکه از درب ها و پنجره های خلاقانه ای که براحتی باز وبسته می شوند، استفاده نمایید.

3- در واقع، چه مقدار از عهده من بر می آید که هزینه کنم ؟

4- چگونه می خواهم درگیر طراحی شوم ؟
برخی از افراد می خواهند در هر جزئی از پروژه درگیر شوند. دیگران می خواهند، پیمانکاران آپشن های مختلف را برایشان توضیح دهند و آنها فقط انتخاب کنند. حتما به پیمانکارتان توضیح دهید که چه مقدار می خواهید درگیر پروژه باشید.

5- آیا می خواهم پروژه درب و پنجره خود را در زمان مشخصی تحویل بگیرم؟

دانلود فایل اینفرگرافیک سوالاتی که باید از خود بپرسید

بازگشت به بالا


انتخاب یک پیمانکار خوب برای تعویض پنجره های قدیمی یا نصب پنجر ه ها در یک ساختمان جدید، از انتخاب خود درب و پنجر ه ها مهم تر می باشد. در اینجا 8 سوال ساده وجود دارد که بهتر است قبل از تصمیم گیری در خصوص پیمانکار از آنها بپرسید.1- چه مدت است که در این کار هستید ؟
سطح تجربه یک نشانه قوی از مهارت پیمانکار در نوسازی و یا بازسازی پنجره ها می باشد. از پیمانکار بخواهید که تجربیات خاص خود در مورد تولید و نصب درب و پنجر ه upvc مانند پروژه شما در سال های گذشته را برایتان توضیح دهد.

2- چه کسی را به عنوان سرپرست پروژه شما اختصاص خواهند داد؟
توچه داشته باشید که کسی را که بع نوان سرپرست پروژه درب و پنجره شما قرار می دهند، در اوایل فعالت و کارش نباشد. حتما سرپرست پروژه خود را قبل از شروع کار ملاحظه نمایید.

3- چه کسی پروژه نصب درب و پنجره ها را انجام خواهد داد؟ آیا آنها کارگر هستند یا پیمانکاران فرعی ؟
شرکت های تولید کننده درب و پنجره یو پی وی سی به روش های مختلفی کار می کنند. بعضی از آنها کارمند های تمام وقت دارند. این نشانه ای است که آنها به اندازه کافی، کار دارند که باعث شده کارمندان تمام وقت برای پروژه درب و پنجره داشته باشند.برخی دیگر شرکت با پیمانکاران فرعی کار می کنند. هنگامی که کار داشته باشند از آنها درخواست می کنند که کار را برایشان انجام دهند. بررسی چنین موردی منجر به دانستن شما در خصوص حجم کارهای آن شرکت خواهد شد..

4- آیا شرکت شما، کارمندان و کارگران خود را بیمه می کند ؟ آیا شرکت شما دارای مجوز می باشد؟

5- روش شما برای انجام پروژه ای مانند پروژه ما چگونه می باشد؟
این یک سوال خوب است که بهتر است از پیمانکار بپرسید. زیرا در اینجا فرصت مناسبی است که پیمانکار تاحد زیادی فرایند انجام پروژه را برایتان توضیح دهد.

6- چند تا پروژه مانند پروژه ما در سال گذشته انجام داده اید؟
انجام پروژه بیشتر، صلاحیت پیمانکار را بالا خواهد برد.

7- چند درصد از پروژه های شما کسانی هستند که دوباره از شما پروژه ای را می خواهند یا اینکه توسط دیگران معرفی شده اند؟
این سوال مناسبی است که باید از پیمانکاران پرسید. زیر برخی از افراد، در ابدا بخشی از پروژ ه درب و پنجره upvc خود را به پیمانکار می سپارند و در ادامه بقیه پروژه خود را ارجا می دهند. مسلما در صورتی که از عملکر د شرکت تولید کننده پنجره در بار اول راضی باشند، مجددا پروژه خود را به آنها می سپارند.

8- آیا شما جزو انجمن صنفی درب و پنحره می باشید؟ آیا کارمندان شما داراک مدرک نصب و آموزش نحوه استفاده از پنجره هایتان هستند؟
صدور گواهینامه و عضویت نشانه مهمی برای افراد می باشد که به کار خود افتخار کرده و توانایی های خود را به رسمیت بشناسند. این ماسئل نشانه های حرفه ای بودن یک شرکت تولید کننده درب و پنجره upvc می باشد.

دانلود سوالاتی که باید از پیمانکار درب و پنجره بپرسید

بازگشت به بالا


بعد از پیدا کردن 3 یا 4 پیمانکار واجد شرایط و قابل قبول، از طریق این چک لیست، انتخاب نهایی خود را انجام دهید.


1- بدست آوردن تخمینی

2- انتخاب زمان شروع
مطمئن شوید که برنامه زمان بندی پروژه را میدانید . از سرپرست پروژه خود بپرسید که اگر شرایط آب و هوایی خوب نبود تاثیری روی برنامه زمان بندی پروژه خواهد گذاشت ؟

 

3- تنظیم دستور کار
با کمک سرپرست پروژه، دستور کار را با تشریح کامل جزییات و همچین برنامه زمان بندی تنظیم نمایید. این کار در جهت مدیریت انتطارات به شما کمک خواهد کرد.

 

4- کتبی کردن موارد
نوشتن قرارداد خوب و شفاف برای جلوگیری از اشتباهات هزینه ای و همجنین اضافه کردن موارد جدید به پروژه، بسیار ضروری است. این یک قدم مهم، در جهت حفط بودجه می باشد. خیلی از پیمانکاران، قرارداد امضا شده را قبل از شروع کار نیاز دارند.

5- از صحت متن قرارداد مطمئن شوید
مطمئن شوید که در متن قرارداد، به هر آنچه که شما در خصوص آن با پیمانکار صحبت کرده اید، اشاره شده باشد. توضیح شرایط غیر منتظره نیز حائز اهمیت می باشد.

6- برنامه زمان بندی پرداخت را قبل از شروع کار تنظیم نمایید. Set a payment schedule before start of project.
برنامه زمان بندی پرداخت را قبل از شروع کار تنظیم نمایید.

 

7- تنظیم طرح B
بسیاری از پروژه های تعویض درب و پنجره upvc ، در کمتر از یک روز انجام می شود. اگر پنجره ها بخشی از یک پروژه بزرگ بازسازی می باشد، باید برنامه مابقی بخش ها را با برنامه پنجره های خود هماهنگ نمایید.

بازگشت به بالاهنگامی که یک تاریخ برای تحویل پروژه شما مشخص می شود، بهتر است که از 3 روز قبل از آن، شرایط را برای حضور خدمه نصب مهیا نمایید. در ذیل 5 نکته جهت آماده سازی برای نصب در و پنجره دوجداره upvc ذکر شده است .


1- هماهنگی با همسایه
نصب در و پنجره در خانه شما سر و صدایی ایجاد خواهد کرد و این سر و صدا تنها بر روی شما تاثیر نخواهد گذاشت. فیکس اوپن به شما توصیه می کند که تاریخ نصب درب و پنجره خود را بهتر است به همسایگانتان اطلاع دهید. قطعا" این اطلاع رسانی ، میزان نارضایتی را کمتر خواهد کرد.

2- تخصیص یک فضای کار
وسایل اطراف درب ها و پنجره ها را تا حد امکان خلوت نمایید تا خدمه نصب، فضایی را برای کار در آن قسمت داشته باشند.

3. Clean, clean, clean!
Box up, recycle, donate or throw away anything that can be moved from the remodel space. If left there, you risk getting your things damaged or lost in the debris.

4- از اشیای با ارزش خود مراقبت نمایید.
اشیای با ارزش و ضروری خود را از محل کار جابجا نمایید تا احیانا" صدمی ای به انها وارد نشود. این عمل، میزان احتیاط را تا حد قابل قبولی افزایش می دهد.

5- نکات ایمنی را برای بچه های خردسال و حیوانات خانگی خود رعایت نمایید.
جهت نگه داشتن بچه های خردسال و احیانا" حیوانات خانگی در محلی دورتر از محل کار خدمه نصب، برنامه ریزی نمایید. حضور بچه های خردسال و حیوانات خانگی در محل کار، منجر به کندی کار و حواس پرتی خدمه خواهد شد. ضمن اینکه برای بچه ها و همچنین حیوانات خانگی نیز، می تواند خطرناک باشد.

دانلود فایل pdf

بازگشت به بالا

لطفا" توجه داشته باشید : این راهنمایی ها تنها یک راهنمایی کلی می باشد. ممکن است عوامل و فاکتور های دیگری در پروژه درب و پنجره وجود داشته باشد.

 

مطمئن نیستید که چه پنجره ای برای شما بهترین می باشد ؟راهنمای انتخاب پنجره را دانلود نمایید

دریافت راهنمای انتخاب

جهت دریافت مشاوره در خصوص تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو جداره upvc با ما در تماس باشید.

شماره تماس :۸۶۰۸۴۹۵۴
© کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت متعلق به شرکت فیکس اوپن می باشد