راهنمای انتخاب پنجره upvc

innerbanner

معيارهاي مهم در انتخاب پنجره دو جداره، پروفیل upvc، شیشه دوجداره، یراق آلات یو پی وی سی، قیمت پنجره دوجداره

با فیکس اوپن انتخابی درست را تجربه نمایید.

مشخصات پنجره دوجداره upvc

در بررسی مشخصات پنجره دو جداره یو پی وی سی می توان به دلایل اولیه و نیاز کلی پیدایش این محصول اشاره کرد. چراکه هر محصول بر حسب یک یا چند نیاز بوجود آمده که در مراحل اولیه، طبیعتاً این نیازها اولیه بوده ولی در مرحله تکاملی، بر مبنای بهینه سازی و تکامل کاربردی آن محصول شکل می‌گیرد. در اینجا به دلایل اصلی که ما را به استفاده از پنجره های upvc ترغیب می‌نماید، اشاره می‌کنیم.

همچنین به این پرسش که چرا پنجره یو پی وی سی؟ پاسخ خواهیم داد.


لزوم مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن

الزامات ایجاد موانع جدی در برابر آلودگی هوا ، گرد و غبار و سایر ریز گرد ها

خصوصیات پنجره دو جداره upvc در مهار آلودگی‌های صوتی

مقاومت بسیار بالای پنجره دو جداره در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی و سایر مواد شیمیایی

قابلیت پروفیل های یو پی وی سی برای نصب شیشه های دو جداره و سه جداره

داشتن فرمولاسیون مناسب مقاوم و دافع حشرات موریانه و سایر حشرات مضر

دارا بودن ساختار یکپارچه، صیقلی و مستحکم که در طول زمان از استحکام آن کاسته نخواهد شد.

مقاوم در برابر نفوذ رطوبت

مقاومت پنجره های upvc در برابر زلزله

یکی از مباحث جدی در انتخاب متریال ساختمان، میزان مقاومت در برابر زلزله می‌باشد که این در دو بحث تخریب محصول و ایجاد خطرات پیرامونی بررسی می‌گردد. قابل ذکر است که پنجره های upvc از این لحاظ کاملا ایده آل می باشند.


روش‌ها و مراحل نصب پنجره دوجداره بسیار ساده و بدون تخریب بوده و در عین حال بالاترین اتصال و هم نواختی را با پیرامون خود دارد.

تنوع در انواع بازشوها و فرم ‌ها

دارا بودن انواع یراق آلات با کاربردهای مختلف برای مصارف گوناگون


این قابلیت باعث شده که در تمامی صنایع و ساختمان‌ها این پنجره ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده و کاربران می‌توانند در یک بازشو، چند حالت مختلف را همزمان داشته باشند.


مقاومت در برابر آتش و آتش زا نبودن فریم یو پی وی سی

نظافت و نگهداری بسیار آسان پنجره upvc. در ادامه به چگونگی نظافت این محصول پرداخته می‌شود.


در اینجا اگر هر یک از ما، طی یک چک لیست موارد بالا را برای خود در نظر بگیریم، به این نتیجه قطعی خواهیم رسید که تعویض پنجره های قدیمی با upvc تا چه میزان از مشکلاتی که پیرامون ما می باشد را می تواند مرتفع سازد.

در این بخش لازم است که به سؤالات ذیل پاسخ دهیم.


آیا پنجره های فعلی ما از هدر رفتن انرژی ، همچنین از ورود هوای آلوده جلوگیری می‌کنند؟

آیا پنجره ما مانع ورود آلودگی های صوتی می‌شوند ؟


و چندین سؤال دیگر که شما را به این نتیجه می‌رساند که می‌توان با تعویض پنجره های خود بسیاری از موارد فوق را بهینه کرد.

نکته اقتصادی :تمامی هزینه های پنجره دو جداره در طول دو سال کاملاً جبران می‌گردد.

بکارگیری درب و پنجره upvc هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری تضمینی است .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مبلغ هزینه کرد در یک دوره 2 ساله، کاملاً بصورت خودکار جبران شده و پس از آن به میزان قابل توجهی به شما سود می‌رساند و این فقط یک مورد ملموس در آیتم های مثبت آن می‌باشد.

قیمت پنجره دوجداره

نوع و کیفیت پروفیل و همچنین سایر اجزای استفاده شده، مانند یراق آلات مصرفی، لولا و گالوانیزه داخلی در کیفیت پنجره های دوجداره یو پی وی سی، بسیار تاثیر گذار بوده و باعث ایجاد تفاوت قیمت ها می شود تا آنجایی که این تفاوت‌ها ماهیت و کارکرد پنجره را دچار اشکال ننماید.

هدف از تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره چیست؟

آیا این کیفیت از محصول انتخابی ما می‌تواند آن کارکردی را که به دنبالش هستیم تأمین نماید ؟

اگر جواب به سوالات فوق به طور قاطع مثبت بود، اقدام نمایید. ولی چنانچه پاسخ مثبت قاطعی نداشتید، حتماً به دنبال متریال و محصول و شرکت با کیفیت باشید تا با انتخاب آن کلیه کارکرد و محسنات این پنجره ها را داشته باشید.

پاسخ سوال مربوطه را در چک لیست ذیل خواهیم یافت:


نوع پروفیل یو پی وی مصرفی

شیوه تولید پنجره یو پی وی سی

یراق آلات مورد استفاده

شیشه مورد استفاده

گارانتی تولید کننده

طراحی و تقسیم بندی های فرمی و کاربردی محصول

راهنمای انتخاب پروفیل مصرفی پنجره های upvc

برای بهترین انتخاب پروفیل مصرفی، ما بایستی در ابتدا به کیفیت و در مرحله بعد به نوع پروفیل مناسب دست پیدا نماییم. منظور از کیفیت پروفیل، نوع یو پی وی سی، تولید و اکسترود آن می‌باشد که البته ما می‌توانیم صرفاً به شهرت خصوصیات تکنیکال و گارانتی کارخانه آن برند تکیه نماییم .

دیگر خصوصیات پروفیل، کانال بندی داخلی و یا همان شبکه داخلی آن می‌باشد که برای کاربردهای مختلف طراحی شده است و برای انتخاب بهینه این آیتم، کارشناسان تولیدکننده می‌توانند راهنمایی‌های لازم را ارائه نمایند.

بطور مثال در مکان‌هایی که آلودگی صوتی بسیار بالاست طبیعتاً ما بایستی از پروفیلی استفاده نماییم که حداقل دارای 5 کانال داخلی بوده و قابلیت نصب شیشه های سه جداره را دارا باشند.

کیفیت تولید پنجره دو جداره upvc

در این قسمت انتخاب کارخانه تولید کننده حائز اهمیت بوده و می‌تواند ضمانتی را برای کیفیت تولید به ما ارائه دهد. چراکه این محصول به دو شیوه کارگاهی و کارخانه ای تولید می‌گردد و طبیعتاً کارخانه هایی که دارای ماشین آلات صنعتی و استاندارد می‌باشند، می‌توانند تولیدات بهتری ارائه نمایند. عمده تفاوت آنها در دستگاه‌های جوش پنجره می‌باشد. چون کارگاه‌ها معمولاً دارای تجهیزات کوچک‌تری هستند، دارای دستگاه‌های جوش تک سر و یا دو سر می‌باشند. در حالی که کارخانه های مکانیزه، دارای دستگاه‌های سنگین چهار سرجوش همزمان بوده و این دستگاه‌ها در تولید و جوش قاب‌های پنجره، بالاترین کیفیت را ارائه می‌نماید تا محصول در طول زمان و با فشارهای جانبی دچار اشکال نشود.
علاوه بر توانمندی تولید، ما بایستی به تعهدات و گارانتی های شرکت تولیدکننده نیز اهمیت دهیم. چنانچه کارخانه به کیفیت تولید خود مطمئن باشد، ابایی برای ارائه گارانتی‌های بلند مدت نخواهد داشت.

نکته :

همواره بایستی مدنظر داشت که حتماً گارانتی خود کارخانه تولید کننده پنجره را داشته باشیم، نه صرفا" گارانتی تولید کننده پروفیل. چراکه تولید کننده پنجره دو جداره upvc بایستی تمامی اجزای محصول را بتواند گارانتی نماید.

البته برای اولین بار برند فیکس اوپن، گارانتی مادام العمر را ارائه می‌نماید.


موارد مهم در انتخاب یراق آلات پنجره upvc

در انتخاب یراق آلات پنجره دو جداره یو پی وی سی همواره بایستی مدنظر داشت که انتخاب یراقی که مجموعه ای از تمامی کارکردها را دارد الزامی نیست و قطعا" این نوع انتخاب، هزینه های ما را بالا خواهد برد. بهتر است با توجه به عملکرد و کارکرد هر لنگه از پنجره، یراق مناسب را بکار گیریم. در این بخش برندها و کارخانه های مختلفی فعال هستند که هر یک به خودی خود، دارای کیفیت و مشخصاتی هستند. ولی اگر بخواهیم یراقی را انتخاب نماییم که پاسخگوی کار ما باشد و دچار مشکل نگردد، می‌توان از یراق های تولید کشور ترکیه و همچنین در کیفیت بالاتر ، از یراق آلات آلمانی بهره برد. یکی از موارد تضمینی تجهیزات یراق زن اتوماتیک می‌باشد که این تجهیزات به ابزار اتوماتیک لیزری اندازه گیری یکپارچه مجهز بوده و سوراخ‌هایی برای یراق ایجاد می‌نماید که در یک ماتریس بوده و بالاترین هماهنگی و کمترین خطا را داراست. همان‌طور که می دانید یراق پنجره به سبب دارا بودن قطعات متعدد، در تمامی بخش های پروفیل بسیار حساس می‌باشد و بایستی حتماً از بکارگیری یراق آلات غیر استاندارد جدا خودداری کرد.

شیشه مورد استفاده در پنجره های یو پی وی سی

شاید یک از کارکردی ترین بخش‌های پنجره دو جداره یو پی وی سی را بتوان شیشه های دو جداره آن نام برد. این شیشه ها با استفاده از اسپیسر به یکدیگر کلاف شده اند و از هم ، بسته به مدل و کارکرد ، 1 تا 3 سانتیمتر فاصله دارند تا بتوان در فضای مابین آن از گاز آرگون استفاده نمود و همچنین بالاترین عایق حرارتی و صوتی را ایجاد نماید . پر کردن گاز آرگون میانی در بین شیشه ها به ‌قدری مهم است که شاد بتوان گفت تا 70% از عمکرد ایده آل محصول به آن مربوط بوده و چنانچه این کار بصورت غیر استاندارد انجام شود، در فصل سرما داخل شیشه را بخار های موجود در رطوبت هوا اشغال کرده و ماهیت کلی پنجره را زیر سؤال می‌برد.

خصوصیات بهترین شیشه برای پنجره upvc دو جداره

شیشه ها از جنس درجه 1 یک و فاقد خط و خش، کاملا" بدون موج و بالأخص جوش شیشه باشند.

شیشه های دوجداره دارای جداره بیرونی 6 میلی‌متری باشد تا در برابر ضربات خارجی دارای مقاومت بالاتری باشند.

تولید شیشه کارخانه ای باشد تا دارای گاز آرگون میانی استاندارد باشد.

شیشه ها قبل از مرحله دو جداره شدن در خط ریل شستشو قرار گرفته باشد تا پس از این مرحله، دو جداره داخل شیشه آن، لک و آلاینده دیگری وجود نداشته باشد.

نکاتی مهم در گارانتی محصول پنجره upvc

گارانتی محصول درب و پنجره دو جداره upvc دارای اهمیت بسیار بالایی است چراکه مکانیزم به‌ طوری است که ممکن است بلافاصله پس از نصب دچار مشکل نگردد، ولی پس از مدتی اگر دارای تولید و نصب ضعیف باشد، دچار مشکل می‌گردد و اگر شما دارای گارانتی بدون قید و شرط نباشید، کسی هم به شما پاسخگو نخواهد بود .

در انتخاب درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی و بررسی گارانتی شرکت تولید کننده موارد ذیل را حتماً مدنظر داشته باشید:

حتماً گارانتی برای کارخانه تولید کننده پنجره باشد نه برای تولید کننده پروفیل

در بسیاری از موارد تولید کننده پنجره گارانتی را که کارخانه تولید پروفیل برای عدم صدمه دیدن پروفیل در پروسه تولید به کارخانه های تولید کننده درب و پنجره می‌دهد را به عنوان گارانتی محصول به مشتریان خود ارائه می‌دهند که این گارانتی فاقد ارزش بوده و هیچ‌گونه پاسخگویی و ضمانتی برای پنجره محسوب نمی‌گردد . چراکه شرکت تولید کنندهدرب و پنجره دو جداره upvc

موظف به گارانتی کل محصول پنجره می‌باشد.


گارانتی می‌بایست تمامی اجزای پنجره اعم از پروفیل یو پی وی سی، شیشه های دو یا سه جداره مصرفی و یراق آلات مصرفی را در بربگیرد . همچنین تولیدکنندگان باید پروسه نصب را گارانتی کنند.

گارانتی می بایستی بدون قید و شرط ارائه گردد و از نوشتن شرایطی از قبیل تابش بیش از حد نور خورشید و یا بادهای غیر عادی و همچنین استفاده غیر عادی پرهیز گردد . چراکه این موارد قابل بحث و بررسی نمی باشد و شرکت تولید کننده می‌تواند از این موارد استفاده کرده و آن را به نفع خود تفسیر کند.

زمان گارانتی بایستی حداقل در بدترین حالت بالای 15 سال باشد چرا که پنجره جزو اجزایی از ساختمان نیست که هر ساله بخواهند آن را تعویض و یا تعمیر کنند. لذا بایستی از کیفیتی برخوردار باشد تا برای 30 سال بتواند کارکرد داشته و مستهلک نگردد . بنابراین گارانتی های 1 ، 2 و یا 5 ساله از گارانتی های بسیار ضعیف محسوب شده و گواه بر عدم تولید استاندارد و مطمئن محصول می باشد.

دقت در طراحی و تقسیم بندی های فرمی و کاربردی پنجره دوجداره upvc

در انتخاب طرح و بازشو ها و بطور کلی فرم و تقسیم‌ بندی پنجره ها، کاربری مورد انتظار بایستی به عنوان یک اصل لحاظ گردد و البته نباید از نظر دور نگه داشت که ممکن است بنا بر ملاحظات و نیاز روز در آینده، کاربری جدیدی برای آن فضا مورد انتظار باشد. لذا در حد امکان نبایستی استاندارد کلی تقسیمات پنجره و بازشو ها را تغییر داد تا برای کاربردهای احتمالی آینده نیز به کار آمده و نیاز به هزینه مجدد نباشد.

تذکر :
در طراحی توری برای پنجره ها بهتر آن است تا از توری‌هایی با قابلیت بالا بهره گرفت ولی برای کنترل هزینه اصلاً نیازی به استفاده از توری در تمامی بازشوها نیست. چون ما همیشه بعضی از پنجره ها را در حالت باز استفاده می‌نماییم و بیشتر بازشوها معمولاً در حالت باز استفاده نمی‌گردد . لذا نیازی به مجهز کردن تمامی پنجره ها به توری نمی‌باشد.


شیوه محاسبه قیمت پنجره دوجداره

تکنیک‌های محاسبه قیمت پنجره های upvc ساده انجام می شود. به دلیل اینکه برآورد قیمت و تولید با نرم افزار کامپیوتری و با داده های پیش فرض انجام می گیرد و این امر نه تنها برآورد آن را برای تولید کننده آسان نموده بلکه فهم فرمول آن را نیز برای خریدار ممکن ساخته است. چراکه متراژ پروفیل مصرفی در هر قاب ، یراق آلات مورد استفاده و همچنین هزینه های جانبی از قبیل متریال و نصب نیز کاملاً به وضوح قابل مشاهده و محاسبه می باشد. البته بعضی از تولید کنندگان و فروشندگان از نرم افزارهای پیچیده و گنگ برای مشتری استفاده می‌نمایند که خریدار بایستی به اصرار خواهان محاسبه ساده برآورد محصول خود شود تا بتواند بند های قیمتی را به راحتی مشاهده و محاسبه نماید.

قیمت برای هر پروژه پنجره دو جداره upvc بر اساس متریال مصرفی بوده و طبیعی است با تغییر در ابعاد و آیتم های هر بخش قیمت تغییر خواهد کرد. در اینجا به چند آیتم که در تعیین قیمت پنجره یو پی وی سی نقش اساسی دارند اشاره می کنیم .

تأثیر برند و نوع پروفیل در قیمت پنجره یو پی وی سی

( طبیعتاً هر چه پروفیل مصرفی از قیمت بالاتری برخوردار باشد، قیمت محصول نهایی بالاتر خواهد رفت. لذا انتخاب پروفیل تأثیر زیادی بر قیمت نهایی محصول خواهد داشت)

تأثیر مکانیزم و تکنیک‌های تولید در و پنجره دوجداره

چرا تولیدات کارخانه ای دارای کیفیت بالاتری است؟( در اینجا با اینکه ممکن است محصولات تولیدی کارخانه های مجهز چند درصدی از محصولات تولیدی کارگاه‌ها بالاتر باشد ولی بهتر آنست که از کارخانه خرید نماییم چراکه مکانیزم تولیدی کارخانه با ماشین آلات سنگین و چهار سرجوش می‌باشد که این به خودی خود بر روی کیفیت محصول، تأثیر بسیار بالایی دارد.)


تأثیرات استفاده و یا عدم استفاده از گالوانیزه داخل پروفیل در قیمت پنجره ها

همان‌طور که می دانید برای استحکام بیشتر پنجره های یو پی وی سی در طراحی داخل شبکه های پروفیل، از پروفیل های گالوانیزه استفاده می‌گردد که این امر به دوام کل محصول بسیار کمک کرده و کاملاً ضروری می‌باشد و حال آنکه بسیاری از تولیدکنندگان این مهم را در نظر نگرفته و در مواردی از گالوانیزه ضخامت بسیار پایین و یا به‌صورت متقاطع استفاده می‌کنند که به هیچ وجه کارایی لازم را ندارد.

مناسب ترین مشخصات گالوانیزه مصرفی در پروفیل های upvc چیست؟

برای پاسخ به این سؤال می‌توان گفت ضخامت گالوانیزه در بازشوها و پروفیل‌ها حداقل 1.5 میلی‌متر و در قاب‌های درب‌ها بایستی از ضخامت 2 میلی‌متر برخوردار باشد.

تأثیر یراق آلات مصرفی در قیمت نهایی محصول پنجره دو جداره

یراق آلات در تعیین قیمت محصول، تأثیر بالایی دارد. ولی همواره بایستی مدنظر داشت که برای چه کاربردی، چه یراقی استفاده گردد تا در هزینه ها صرفه جویی شده و یراقی را که برای یک بازشو کاربردی ندارد، انتخاب ننماییم . در دسته بندی قیمتی نیز یراق آلات نسبت به کارخانه تولید کننده و کیفیت، دارای قیمت‌های مختلفی می‌باشد. ولی بعضی از برندها شاید به سبب شهرت و گستردگی تبلیغات از قیمت بالایی برخوردار هستند که با مشاوره با کارشناسان می‌توان یراق مناسب را برای پنجره استفاده کرد.

موارد مهم در مراحل سفارش پنجره دو جداره upvc

بررسی علت انتخاب پنجره دو جداره


ما در انتخاب پنجره دو جداره یو پی وی سی نیازهایی را مشاهده کرده ایم که ما را به این تغییر یا انتخاب وا داشته است که می‌تواند ، آلودگی صوتی، محیطی و هوا و یا امنیت و .... را نام برد . به سبب گستردگی انتخاب بر مبنای کاربردهای متفاوت، برای انتخاب بهتر می‌بایست از میزان مشکلاتی که می‌خواهیم آنها را رفع نماییم، کاملاً آگاهی داشته باشیم که به این منظور به
چک لیست
پرسش‌های زیر پاسخ داده و بر مبنای آن مناسب‌ترین انتخاب را انجام می‌دهیم .


1:چه نوع از درب و پنجره های upvc می‌تواند این میزان از آلودگی صوتی محیط ما را برطرف نماید؟
الف: پنجره upvc دوجداره
ب: پنجره upvc سه جداره

2: چه نوع از درب و پنجره های یو پی وی سی می‌تواند این میزان از آلودگی هوای محیط ما را برطرف نماید؟
الف: پنجره یو پی وی سی دو جداره
ب: پنجره سه جداره upvc

3: آیا این کارخانه تولید کننده، می‌تواند مشکل ما را برای همیشه حل کرده و محصول ما را پشتیبانی نماید ؟
ما برای تعویض و یا بکار گیری محصولات یو پی وی سی نیاز به یک بار انجام داشته و انتظار داریم کیفیت تولید و نصب به گونه ای باشد تا مشکل ما برای همیشه حل شده و آن کارخانه پشتیبانی و گارانتی بدون چون و چرایی به ما ارائه داده و به آن عمل نماید.

4: آیا طراحی بازشوها فرم و دیزاین پنجره که از جانب کارشناسان طراحی گردیده است، کاملاً نیاز ما را مرتفع می‌سازد؟
ما برای انتخاب طرح پنجره های دوجداره می بایستی کاربرد مدنظرمان را به کارشناسان اعلام نماییم تا طرح محصولمان کاملاً نیازمان را مرتفع نماید. در ادامه بایستی طرح پیشنهادی کارشناسان را از هر نظر متوجه شویم و در صورت وجود نکات نامفهوم از کارشناسان بخواهیم آن را توضیح دهند و ما شاهد طرحی باشیم که بر اساس نیاز و بر مبنای کاربری مورد نظر طراحی شده باشد.

آموزش اندازه گیری قاب‌ها برای پنجره یو پی وی سی

برای اندازه گیری قاب‌های درب و پنجره های upvc در ابتدا شخص اندازه گیر بایستی تمامی دقت خود را بکار بگیرد تا از اشتباه احتمالی جلوگیری گردد.
و بهتر آن است که در اندازه گیری برای آن‌، یک جدول بر اساس ارتفاع، عرض و تعداد بازشوها کشیده شود تا با سهولت و دقت بتوان هر قسمت از جدول را براحتی پر کرد. البته بایستی در این جدول محلی را برای مشخص کردن محل استقرار هر پنجره بر اساس موقعیت جغرافیایی آن مشخص کرد.
بطور مثال:
پنجره کوچک دولنگه ثابت و یک لنگه بازشوی شمال شرقی سالن
سپس برای اندازه گیری هر پنجره یک بار به‌ دقت با هر متری اندازه را گرفته و در محل جدول مربوطه ثبت نماییم. لازم به ذکر است از اندازه گیری چند بعد و ثبت یکباره آن‌ها خودداری شود .
در نهایت پس از اتمام اندازه گیری تمامی قاب‌ها دوباره هر یک از اندازه را در برگه مجدداً چک می‌نماییم . البته بدیهی است که شرکت سازنده موظف به ابعاد گیری دقیق مجدد در محل بوده و مسئولیت تولید کاملاً با شرکت سازنده می‌باشد .
و این ابعاد گیری که به‌وسیله کارفرما انجام می‌پذیرد برای اطلاع کلی از برآورد قیمت پنجره دوجداره می‌باشد.
برای اندازه گیری دقیق تر هر یک از ابعاد قاب‌های پنجره بهتر آن است که هر ضلع از دو نقطه اندازه گیری شود تا اطمینان بیشتری حاصل شود . البته توجه به داشتن کتیبه های سقفی و موانع باشو ها در پنجره های آشپزخانه نیز حائز اهمیت است که این دقت و مراحل از وظایف کارشناسان شرکت تولیدکننده می‌باشد.کارفرمایان از پذیرفتن مسئولیت اندازه گیری محصولات یو پی وی سی جدا خودداری نمایند.


مطمئن نیستید که چه پنجره ای برای شما بهترین می باشد ؟راهنمای انتخاب پنجره را دانلود نمایید

دریافت راهنمای انتخاب

جهت دریافت مشاوره در خصوص تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو جداره upvc با ما در تماس باشید.

شماره تماس :۸۶۰۸۴۹۵۴

© کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت متعلق به شرکت فیکس اوپن می باشد