کاهش سر و صدا با استفاده از پنجره های upvc

innerbanner

با پنجر ه ها و درب های فیکس اوپن آلودگی صدا را مسدود نمایید.

فیکس اوپن اهمیت سکوت و آرامش منزل شما را درک می کند.مهندسین فیکس اوپن جهت برطرف شدن آلودگی صدا به شما کمک خواهند کرد.

کاهش سر و صدا

upvcکاهش سر و صدا با پنجره های
سر و صدای خارج از محل زندگی یا کار می تواند از اتوبان، فرودگاه ، صداهای بلند شهری، پارس کردن سگ یا ماشین چمن زنی و ... باشد. مشکل سر و صدا تاثیر زیادی در منزل خواهد گذاشت. بخصوص اینکه اگر اختلال در خواب ما ایجاد کند. پنجره ها یکی از بزرگترین مقصر های ورود سر وصدا به داخل خانه می باشند. پنجره های یک جداره با جنس قدیمی و فلزی، کمترین مقاومت را در برابر صدا دارند. برعکس ، طراحی و جنس خوب پنجره ها، تاثیر بسزایی در افزایش آرامش و سکوت در خانه شما دارند.

شیشه های پنجره یکی از مهم ترین بخش های پنجره در جهت کاهش سر و صدا می باشند. شیشه های دو جداره مرغوب منجر به کاهش سر و صدا خواهد شد. در صوت امکان تجهیزات تولید کننده سر و صدا مانند ژنراتور باید دور از محل پنجره ها نگهداری شوند.کلاس انتقال صدا ( Sound Transmission Class )

کلاس انتقال صدا که اغلب تحت عنوان STC تلقی می شود، مقایسی برای اندازه گیری توانایی پنجره ها در جهت کاهش سر و صدا می باشد. اگر پنجره های شما بیشترین درجه STC را داشته باشند، به احتمال زیاد آرامش و سکوت قابل توجه ای در منزل شما حاکم خواهد شد. درجه STC پنجره های یک جداره معمولی، عددی بین 18- 20 می باشد. در صورتی که درجه STC یک پنجره دوجداره معمولی بین 28-32 می باشد. محصولات فیکس اوپن با تلاش های مستمر تیم تحقیق و توسعه خود، در جهت کنترل سر و صدا به درجه استثنایی 46 STP رسیده اند که این امر موفقیت بزرگی می باشد.

هنگامی که پنجره های با کیفیت به عنوان مانعی برای ورود سر و صدا به داخل خانه می باشد، عامل طراحی پنجره بسیار حائز اهمیت می باشد.
 نقش طراحی پنجره های یو پی وی سی در ایجاد سکوت


چند نکته بسیار مهم در ایجاد کامل سکوت :

شاید به مواردی برخورد کرده باشید که علارغم تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی دوجداره باز هم نتواسته باشید صدای محیط را کنترل نمایید . با بررسی و مطالعه این موارد به این نتیجه میرسیم که نکات کوچک و بزرگی را در کنار استفاده و بکارگیری پنجره upvc را رعایت نکرده اید و در نتیجه نتوانسته اید از قابلیت کامل پنجره یو پی وی سی استفاده نمایید.
برای بهره مند شدن از تمامی مزایای این محصول بایستی پیرامون آن موارد جنبی را نیز رعایت نمود به عنوان مثال این محصول همانطور که اشاره شد بایستی دارای طراحی دقیق، تولید مکانیزه و با کیفیت ، نصب استاندارد باشد تا کارکردی مناسب داشته باشد. در بخش طراحی اولیه پنجره ها ی یو پی وی سی بایستی محل نصب را کاملا بررسی نمود و فریم و مدل مناسبی را برای آن انتخاب نمود که دارای قابلیت کافی آن محل باشد .
برای محل های صنعتی که دارای صدای بسیار زیاد باشد بایستی از فریم و پنجره سه جداره و شیشه های سه جداره استفاده کرد. قاب اصلی بایستی بررسی گردد و در صورت نیاز بایستی فریم اصلی قبلی، تعمیر و تسطیح گردد تا فریم یو پی وی سی کاملا روی قاب قبلی استقرار یابد . چرا که این محصول هر چه در قاب فریم قبلی بیشتر فیکس گردد کارکرد بهتری خواهد داشت .
پنجره دوجداره در پروسه تولید بایستی حتما تا حد امکان بصورت مکانیزه و با ابزار دقیق تولید گردد تا کمترین خطای انسانی را داشته باشد چرا که وجود هر درز در جوشها و اتصالات موجب کاهش کارد آن میگردد.
همانطور که میدانید پروسه نصب در پنجره دو جداره بسیار هائذ اهمیت میباشد چراکه با نصب غیر حرفه ای پنجره یو پی وی سی کاملا به آن صدمه زده و موجب کاهش کیفیت کارکرد آن میشویم .

بسیار مهم:

بایستی خریداران محترم همواره بیاد داشته باشند که هدف از خرید پنجره دو جداره کاستن بسیاری از آلودگی ها و رسیدن به حداکثر مزیت های این محصول می باشد. لذا در طراحی و بررسی کارشناسی اولیه نباید با تعویض تعدادی از آنها در یک محیط انتظار برخورداری از کارکرد بالای آن داشته باشیم. در یک محیط سیرکولیت مشترک می بایست تمامی پنجره ها را به یو پی وی سی تغییر دهیم تا از کارکرد بالای این محصول برخوردار گردیم .

نکات بسیار مهم پنجره های یو پی وی سی در ایجاد کامل سکوت

همانطور که می دانید حرکت صوت بصورت سینوسی و فول لوز می باشد یعنی صوت از همواره با انعکاس در محل به دنبال یافتن روزنه ای برای خروج و ورود می باشد و وجود پنجره های غیر دو جداره و یو پی وی سی محلی مناسب برای عبور آلودگی صوتی میباشد. لذا برای بهره مندی از مزایای کامل این محصول خریداران بهتر است تمامی پنجره های قدیمی خود رابا پنجره های upvc تعویض نماید.


راهنمای انتخاب پنجره مطمئن نیستید که چه پنجره ای برای شما بهترین می باشد ؟راهنمای انتخاب پنجره را دانلود نمایید

دریافت راهنمای انتخاب

جهت دریافت مشاوره در خصوص تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو جداره upvc با ما در تماس باشید.

شماره تماس :۸۶۰۸۴۹۵۴

© کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت متعلق به شرکت فیکس اوپن می باشد